آیا من یک نویسنده هستم؟

نوشتن، امری بسیار لذت بخش است. شیرینی خامه ای که گه گاهی تکه ای از آن را میخوریم و بعد از ترس چاق شدن از آن دوری میکنیم.

اما نوشتن چیست؟ نوشتن بیان احساسات شما روی کاغذ است. میتواند هر چیزی باشد! یک رمان، داستان، شعر، مقاله و … میتواند به هر اندازه باشد! هزار صفحه، یک صفحه، یک پاراگراف یا حتی یک جمله!

تعریف نویسنده چیست؟ خوب، به هر کسی که بنویسد، نویسنده میگویند. عجیب است نه؟ اینطوری که همه یک نویسنده هستند! خوب واقعا حقیقت است…

همه ی انسان ها یک نویسنده درون دارند که مانند مهمان ناخوانده ای از آن در زیر زمین زندگی خود مراقبت میکنند. گه گداری به آن نمیرسند و حتی آن را فراموش میکنند. مگر اینکه کار بسیار مهمی داشته باشند، در انباری را باز میکنند و او را برای دقایقی آزاد میکنند.

برای نویسنده شدن، کافیست این بنده خدارا آزاد کنید. میگید چطور؟ خوب برای این کار به یک قلم و کاغذ احتیاج دارید. خودکارتان را بردارید. معمولا در کلمه های اول نمینویسد و کلنجار میرود اما در نهایت رام میشود. افسار نوشتن را به دست ذهنتان بدهید و خودتان را آزاد کنید.

برای نویسنده شدن یک مقام کافیست و آن هم نوشتن است! حال که وارد دنیای نویسنده ها شدید، باید بدانید که همانطور که در دنیای واقعی راننده بد و خوب هست، نویسنده های بد و خوب هم هستند. این یک امر طبیعی است که در قدم های اول راه رفتنتان به زمین بخورید. هیچ جای خجالتی نیست! هر کسی از بدو تولد راه رفتن را نیاموخته بود!

اگر به زمین میخورید، اگر نوشته هایتان خواهان ندارد یا از آنها راضی نیستید، دوباره بلند شوید و بنویسید! مسیری که شروع کرده اید را تمام کنید. بگذارید هرچقدر که میخواهند شما و نوشته هایتان را زیر سوال ببرند. از اشتباهاتتان درس بگیرید و دوباره شروع کنید.

این راه نوشتن است و نویسنده شدن هم مانند خوردن یک تیکه کیک توت فرنگی آسان است. اما نویسنده ماهر شدن زمان میبرد که این بسته به علاقه شما و انگیزه شما برای آن است.

 

اگر یک نفر 100 داستان بنویسد، حتما یک نویسنده است. زیرا هیچکس نمیتواند 100 تا داستان بد بنویسد!

سامرست موام

 

100% LikesVS
0% Dislikes

3 دیدگاه دربارهٔ «آیا من یک نویسنده هستم؟»

  1. عبدالعظیم احمدپور

    نوشتن نخستین گام برای تحقق افکار، تخیلات و اهدف است. با نگارش می توان آنچه در ذهن است و سریع ناپدید می سود را این دنیایی و تا ابد ماندگار کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *